Mevzuat.com

Mevzuat ve Yargı İçtihatları İçin Başvuru Kaynağı


   

İşkolu Tespit Kararı (No: 2006/61)

Dokümanın Başlığı
:
İşkolu Tespit Kararı (No: 2006/61)
Kanun / Karar No
:
Kabul Tarihi
:
1 Kasım 9999
Resmi Gazete Tarihi
:
16 Eylül 2006
Resmi Gazete Sayısı
:
0
Resmi Gazete Görüntüsü
:


16 Eylül 2006 CUMARTESİ

Resmî Gazete

Sayı : 26291

TEBLİĞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar Tarihi : 8/9/2006

Karar No : 2006/61

İşyeri : Enercon Aero Rüzgar Endüstrisi A.Ş. Ege Serbest Bölgesi, Yalçın Yolu Parsel No: 172 Gaziemir/İZMİR

B.M. Dosya No : 189231.35

Tespiti İsteyen : Enercon Aero Rüzgar Endüstrisi A.Ş.

İnceleme : Enercon Aero Rüzgar Endüstrisi A.Ş.'de Bakanlığımızca yapılan incelemede; şirkete ait Rüzgar Türbini Kanadı Fabrikası işyerinde, satın alma yolu ile temin edilen epoksi reçine ve sertleştirici, cam elyafı, dolgu malzemeleri (PVC köpük ve balsa ağacı), alüminyum profil, saplama civataları ve boyanın, dışarıda hazırlanmış bulunan kalıplarda şekillendirilmesi suretiyle rüzgar türbini kanadı imal edildiği, üretim sırasında kullanılan malzemelerin %96,35'inin reçine (bishenol A-epichlorhydrin epoksi), cam elyafı ve diğer kimyasallardan oluştuğu, bu nedenle yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 03 sıra numaralı "Petrol, Kimya ve Lastik" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar : Enercon Aero Rüzgar Endüstrisi A.Ş. işyerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 03 sıra numaralı "Petrol, Kimya ve Lastik" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanunu'nun 4. maddesi gereğince karar verilmiştir.
SORUMSUZLUK BEYANI: Mevzuat.com başta Resmi Gazete olmak üzere çeşitli kaynaklardan içerik temin etmektedir. Bu içeriğin temini sırasında ve sonrasında Mevzuat.com'da yer alan bilgilerde: yanlışlıklar, hatalar, eksiklikler bulunabilir; eklemeler, çıkartmalar, güncellemeler, parçalara ayırmalar, içeriğin bölünmesi, format değişiklikleri, özetlemeler, yazılım/kod ilavesi, yapılmış olabilir; bilgiler güncel olmayabilir. Mevzuat.com hiçbir şeyi garanti etmemektedir, sorumluluk almamaktadır. Hangi sebeple olursa olsun Mevzuat.com'un ve içeriğinin kullanımı sebebiyle doğabilecek zararlardan Mevzuat.com, Mevzuat.com'un sahipleri ve çalışanları sorumlu değildir. Mevzuat.com'un ve içeriğinin kullanımı tamamen kullanıcının / ziyaretçinin vs. isteğine bırakılmıştır ve oluşabilecek zararlardan ve her türlü riskten söz konusu kullanıcılar / ziyaretçiler vs. sorumludur. Mevzuat.com kullanıcıları / ziyaretçileri vs., Mevzuat.com'u ve içeriğini kullandığı an bu koşulları ve sorumsuzluk beyanını baştan itibaren koşulsuz kabul etmiş sayılır. Bu koşulları ve sorumsuzluk beyanını kabul etmiyorsanız Mevzuat.com'u ve içeriğini hiçbir şekil ve surette kullanmayınız, kullandıklarınızı imha ediniz ve siteyi hemen terk ediniz. Mevzuat.com bu beyanı değiştirme hakkını elinde tutar. (Son güncelleme tarihi: 5 Nisan 2018)