Mevzuat.com

Mevzuat ve Yargı İçtihatları İçin Başvuru Kaynağı


   

İşkolu Tespit Kararı (No: 2006/68)

Dokümanın Başlığı
:
İşkolu Tespit Kararı (No: 2006/68)
Kanun / Karar No
:
Kabul Tarihi
:
1 Kasım 9999
Resmi Gazete Tarihi
:
25 Ağustos 2006
Resmi Gazete Sayısı
:
0
Resmi Gazete Görüntüsü
:


\n

25 Ağustos 2006 CUMA

\n

\n

Resmî Gazete

\n

\n

Sayı : 26270

\n

\n

TEBLİĞ

\n

\n

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

\n

İŞKOLU TESPİT KARARI

\n

Karar Tarihi:18/8/2006

\n

Karar No:2006/58

\n

İşyeri:HPPelzerPimsaOtomotiv A.Ş.

\n

1 - TOSB-TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi

\n

1. Cadde 26. Sokak 53 Parsel

\n

Şekerpınar-Gebze/KOCAELİ

\n

2 - FordOtosanKocaeliFab. Yan Sanayi Parkı

\n

İhsaniye-Gölcük/KOCAELİ

\n

B.M. Dosya No:43626.41, 42835.41

\n

Tespiti İsteyen:Petrol-İş Sendikası

\n

İnceleme:HPPelzerPimsaOtomotiv A.Ş.'de Bakanlığımızca yapılan incelemede; şirkete ait Gebze/KOCAELİ veİhsaniye-Gölcük/KOCAELİ adreslerinde faaliyet gösteren işyerlerinde, ana yarı mamul olarak gelen halı,termoplastikkeçe, reçineli keçe, elyaf keçe parçalar, kumaş tela, yapıştırıcı,duralitparçalar, sentetik elyaflı keçe, kalıpayırıcı, alüminyum motor tüneli ve izolasyon çelikbraketmaddeleri kullanılarak, binek aracı taban halı giydirme, motor kompartımanı ses izolasyonu, bagaj kompartımanı yan giydirme, bagaj kompartımanı yedek lastik üzeri giydirmesi, yolcu kabini, motor arası ses izolasyonu, araç tekerlek içi ses izolasyon parçaları, kamyon şoför kabini içi giydirme, tavan, arka duvar, yüksek tavan, yan duvar, üst torpido gözü, ön cam önü parçaları, metalbraketile alüminyum motor tüneli parçalarının üretiminin yapıldığı, bu nedenle işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 13 sıra numaralı "Metal" işkolundayeraldığıtespit edilmiştir.

\n

>Karar:HPPelzerPimsaOtomotiv A.Ş. ve bağlı işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle "İşkolları Tüzüğü" nün 13 sıra numaralı "Metal" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

\n

\n

\n

\nEn Son İşlenenlerEn Son Yüklenenler

SORUMSUZLUK BEYANI: Mevzuat.com başta Resmi Gazete olmak üzere çeşitli kaynaklardan içerik temin etmektedir. Bu içeriğin temini sırasında ve sonrasında Mevzuat.com'da yer alan bilgilerde: yanlışlıklar, hatalar, eksiklikler bulunabilir; eklemeler, çıkartmalar, güncellemeler, parçalara ayırmalar, içeriğin bölünmesi, format değişiklikleri, özetlemeler, yazılım/kod ilavesi, yapılmış olabilir; bilgiler güncel olmayabilir. Mevzuat.com hiçbir şeyi garanti etmemektedir, sorumluluk almamaktadır. Hangi sebeple olursa olsun Mevzuat.com'un ve içeriğinin kullanımı sebebiyle doğabilecek zararlardan Mevzuat.com, Mevzuat.com'un sahipleri ve çalışanları sorumlu değildir. Mevzuat.com'un ve içeriğinin kullanımı tamamen kullanıcının / ziyaretçinin vs. isteğine bırakılmıştır ve oluşabilecek zararlardan ve her türlü riskten söz konusu kullanıcılar / ziyaretçiler vs. sorumludur. Mevzuat.com kullanıcıları / ziyaretçileri vs., Mevzuat.com'u ve içeriğini kullandığı an bu koşulları ve sorumsuzluk beyanını baştan itibaren koşulsuz kabul etmiş sayılır. Bu koşulları ve sorumsuzluk beyanını kabul etmiyorsanız Mevzuat.com'u ve içeriğini hiçbir şekil ve surette kullanmayınız, kullandıklarınızı imha ediniz ve siteyi hemen terk ediniz. Mevzuat.com bu beyanı değiştirme hakkını elinde tutar. (Son güncelleme tarihi: 5 Nisan 2018)