Mevzuat.com

Mevzuat ve Yargı İçtihatları İçin Başvuru Kaynağı


   

İşkolu Tespit Kararı (No: 2007/50)

Dokümanın Başlığı
:
İşkolu Tespit Kararı (No: 2007/50)
Kanun / Karar No
:
Kabul Tarihi
:
1 Kasım 9999
Resmi Gazete Tarihi
:
16 Ağustos 2007
Resmi Gazete Sayısı
:
0
Resmi Gazete Görüntüsü
:


16 Ağustos 2007 PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 26615

TEBLİĞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar Tarihi : 10/8/2007

Karar No : 2007/50

İşyeri : Egepol Çevre Tasarımı Temizlik Sosyal Hizmetler

İnşaat Taahhüt Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. ve bağlı işyerleri

Fatih Cad. Asmaz Plaza No:29 Kat:3 Daire: 12 YALOVA

(merkez)

Tespiti İsteyen : Tümtis Sendikası

İnceleme : Egepol Çevre Tas. Tem. Sos. Hiz. İnş. Taah. Gıda San.ve Tic. Ltd. Şti.'de Bakanlığımızca yapılan incelemede; merkezi Yalova'da olan şirketin merkeze bağlı Mudanya'da şube işyerinin bulunduğu, ayrıca şirket tarafından Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, İzmir Urla Devlet Hastanesi, Bodrum Devlet Hastanesi, Anadolu Yakası PTT Başmüdürlüğü (Posta Dağıtım İşi ile Temizlik İşi), İzmir Devlet Demir Yolları, İzmir Eğitim ve Diş Hastanesi, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum Cumhuriyet Savcılığı, Bodrum Vergi Dairesi ve Ankara Necla Kızılbağ Huzurevi Müdürlüğü işyerlerinde alt işveren olarak temizlik ve posta dağıtım işlerinin yapıldığı, şirkete ait işyerlerinin 2822 sayılı Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanununun 3 üncü maddesi anlamında işletme kavramına girdiği ve yapılan işlerin niteliği itibariyle "İşkolları Tüzüğü"nün 28 sıra numaralı "Genel İşler" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

K


arar: Egepol Çevre Tas. Tem. Sos. Hiz. İnş. Taah. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. ve bağlı işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle "İşkolları Tüzüğü" nün 28 sıra numaralı "Genel İşler" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.
SORUMSUZLUK BEYANI: Mevzuat.com başta Resmi Gazete olmak üzere çeşitli kaynaklardan içerik temin etmektedir. Bu içeriğin temini sırasında ve sonrasında Mevzuat.com'da yer alan bilgilerde: yanlışlıklar, hatalar, eksiklikler bulunabilir; eklemeler, çıkartmalar, güncellemeler, parçalara ayırmalar, içeriğin bölünmesi, format değişiklikleri, özetlemeler, yazılım/kod ilavesi, yapılmış olabilir; bilgiler güncel olmayabilir. Mevzuat.com hiçbir şeyi garanti etmemektedir, sorumluluk almamaktadır. Hangi sebeple olursa olsun Mevzuat.com'un ve içeriğinin kullanımı sebebiyle doğabilecek zararlardan Mevzuat.com, Mevzuat.com'un sahipleri ve çalışanları sorumlu değildir. Mevzuat.com'un ve içeriğinin kullanımı tamamen kullanıcının / ziyaretçinin vs. isteğine bırakılmıştır ve oluşabilecek zararlardan ve her türlü riskten söz konusu kullanıcılar / ziyaretçiler vs. sorumludur. Mevzuat.com kullanıcıları / ziyaretçileri vs., Mevzuat.com'u ve içeriğini kullandığı an bu koşulları ve sorumsuzluk beyanını baştan itibaren koşulsuz kabul etmiş sayılır. Bu koşulları ve sorumsuzluk beyanını kabul etmiyorsanız Mevzuat.com'u ve içeriğini hiçbir şekil ve surette kullanmayınız, kullandıklarınızı imha ediniz ve siteyi hemen terk ediniz. Mevzuat.com bu beyanı değiştirme hakkını elinde tutar. (Son güncelleme tarihi: 5 Nisan 2018)